Isla Taboga

 

TF_M.Patyra2-0744Mała, urocza wyspeka Taboga jest to pierwszy i najłatwiejszy gate away ze stolicy Panamy. Aby stanąć bosą stopą na gorącym piasku wyspy wystarczy jedynie 20 minut zwykłym promem luuuuuuub ponad 2 godziny dokładnie tym samym promem, tylko o innej nazwie. O zgrozo, nie muszę chyba pisać który z tych promów nieświadomie wybraliśmy.  Nauczka była dotkliwa i wkurzająca, do końca życia zapamiętałam, że przezornie zawsze trzeba wybierać te statki z napisem „EXPRESS” i omijać wszystkie inne. Ekspres to ekspres i tak ma zostać.

TF_M.Patyra2-0857

TF_M.Patyra2-0625

Wyspa Taboga okazała się miejscem idealnym do nic nierobienia. Plaże, pagórki i domki w kolonialnym hiszpańskim stylu czyniły to miejsce naprawdę przyjemnym dla nas. Mimo, że słońce grzało na całego, dzięki morskim wiatrom nie czuć było aż tak dotkliwego gorąca. Największą przyjemność z wycieczki na wyspę miał nasz syn. Od razu po dotarciu na miejsce, kiedy udało nam się znaleźć mocno zacienione miejsce pod drzewami na plaży, ułożył się wygodnie na kocyku i zasnął twardo na dwie godzinki. Szum morza, wiatru i bąbelków w piwie tatusia zadziałał na niego ewidentnie kojąco. Nic mnie tak nie cieszy jak moje szczęśliwe dziecko. A szczęśliwe i do tego śpiące dziecko to jeszcze wyższy poziom szczęścia.

TF_M.Patyra2-0663

Zdecydowanie najfajniejszym miejscem na wyspie jest morska droga, która pojawia się i znika wraz przypływem i odpływem. Kolory na plaży nabierają intensywności i aż przyjemnie patrzy się na to rajskie cudo natury.

Wydaje się, że oprócz fajnego plażowania z akompaniamentem południowoamerykańskiej muzyki i naprawdę dobrych tawern ze świeżymi rybami i kokosami zwanymi w Panamie brzydko pipa, wyspa Taboga nie ma nic więcej do zaoferowania. Jednak bez wątpienia dzień na wyspie był świetny. Cóż, Taboga to idealna opcja szybkiego wyrwanie się na jeden dzień z wielkiego miasta na leniwą pół-rajską wyspę. Zdecydowanie polecam!

TF_M.Patyra2-0747

TF_M.Patyra2-0753

TF_M.Patyra2-0687 TF_M.Patyra2-0705 TF_M.Patyra2-0742 TF_M.Patyra2-0751  TF_M.Patyra2-0757 TF_M.Patyra2-0913 TF_M.Patyra2-0910}
Przejdź do paska narzędzi