66 piętro

Panama Trump Tower.

Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie działają sugerowane propozycje w tripadvisor. W Panamie wyżej stoi wizyta w centrum handlowych Multiplaza niż ruiny starego miasta!! Jak to możliwe?

Dlatego, zarówno jak mieszkaliśmy na Filipinach, a teraz także tutaj, największą frajdę sprawia nam odkrywanie nowych miejsc całkowicie samemu. Nowoczesne Panamskie budownictwo często pozwala na umieszczenie basenu na dachu budynku, lub na jednym z ostatnich pięter. Proste było więc, że wśród tylu imponujących wieżowców, musi znaleźć się gdzieś basen idealny. Na początku próbowaliśmy wtargnąć do paru wieżowców, lecz skutecznie nasze próby udaremniła ochrona, zdecydowanie zabraniając nam wchodzić dalej, w końcu jest to teren prywatny, strzeżony, wynajmujemy tu mieszkanie za 2500 $+ lub spadówa.

OK, mieszkania odpadają. Musimy w takim razie skupić się na wysoko położonych restauracjach. Do głowy przyszedł mi wtedy Hard Rock Hotel Panama, usytuowany w centrum miasta, z barem i basenem dostępnym dla gości, wysoko ocenianym na tripadvisor, do którego można by tak mając troszkę szczęścia szybciutko wskoczyć. Korzystając, że byliśmy w okolicy weszliśmy do hotelu wysoko unosząc głowę, na pewniaka, z miną bogatego hipstera vol. 2, idziemy pewnym krokiem, szybko ogarniając przestrzeń i ekspresowo szukając wejścia do windy. JEST! Winda po lewej, atakujemy! – syczę słowami w pełni zakonspirowywanymi z zaciśniętymi zębami. Naciskamy guzik, czekając niecierpliwie, żeby nikt przypadkiem nie zauważył, że przecież wbijamy chcąc nie chcąc na krzywy ryj. Drzwi zamykają się, na twarzy pojawia się chytry uśmiech (ALE ALE nie przesadzajmy, to nie akcja typu Walmart ;-)). Wystawiam palec żeby nacisnąć piętro 62 i NIE MA! Nerwowo szukam dalej przycisku, a winda nadal stoi w miejscu. Piętro 62 nie istnieje?! Jak to do jasnej cholery możliwe!? Szybko orientuję się, że jedziemy oczywiście nie tą windą.

Nie ma wyjścia, show must go on. Z jeszcze większym pewniakiem wychodzimy z windy, która nawet nie ruszyła, dokładnie tak, jakbyśmy wychodzili po słodkiej popołudniowej drzemce w własnego windowego pokoju. Ogarniamy ponownie przestrzeń i ruszamy w stronę drugiego wieżowca. Winda podjeżdża, wsiadamy, kątem oka widzę przycisk na 62. Drzwi zamykają się i nagle, zatrzymują przytrzymane ręką w białej rękawiczce. UPS! Buenos tardes grzecznie mówi Pan z obsługi hotelu. A gdzie Państwo jadą? Na basen na 62. Ale przecież dzisiaj niedziela. Wiemy, so what? Przecież w niedziele bar i basen jest zamknięty. Na pewno w pokoju mają Państwo tę informację na kartach. Ehhhhh.

Kurtyna.

Mimo tego pierwszego niepowodzenia, nie poddaliśmy się i poszukiwania trwały dalej. Internety naprowadziły nas na wieżę Trumpa (Trump Tower Panama, od razu można domyślić się kto jest inwestorem budynku) gdzie podobno widok na miasto jest super. Tutaj poszło już zupełnie łatwo. Nauczeni wcześniejszym doświadczeniem, wypytaliśmy ochronę jeszcze przed wejściem do budynku o wszystko. Przeszyliśmy przez wszystkie kasyna na dole i bezproblemowo wjechaliśmy na… najpiękniejszy bar jaki do tego pory widziałam… z basenem!

Cóż, gdybym żyła w US, tylko i wyłącznie za ten cudowny widok, dobrze wiecie na kogo bym zagłosowała.

Bez dwóch zdań to powinna być jedna z topowych atrakcja w Panamia Ciudad, w szczególności ponad centrami handlowymi!

DCIM103GOPROGOPR5778.

DCIM103GOPROGOPR5776.

TF_M.Patyra2-0331 TF_M.Patyra2-0335 TF_M.Patyra2-0353 TF_M.Patyra2-0364 TF_M.Patyra2-0365 TF_M.Patyra2-0368 TF_M.Patyra2-0382 TF_M.Patyra2-0409 TF_M.Patyra2-0411 TF_M.Patyra2-0416 TF_M.Patyra2-0420 TF_M.Patyra2-0424 TF_M.Patyra2-0425 • Jacek Młodziński

  wybieram sie za chwile ,moglbys podac wiecej szczegolow jak sie zachowac przy ochronie i ktora winda jechac ?

  View Comment
 • Piękne widoki! Ale nie wiem czy z moim lękiem wysokości odważyłabym się podejść tak blisko ;-)

  View Comment
 • Tripadvisor taki oszust? Ja osobiście nigdy nie korzystałam, nie wiem czy się przekonam do tych wszystkich porad. Wolę sama wyszukiwać i wypytywac lokalsów :) A co do widoków i zdjęć, to można powiedzieć tylko ogromne WOW!

  View Comment
 • Ależ magia!!! No jeżeli w końcu kiedyś tam dotrzemy, to będzie to punkt obowiązkowy :) A patrzyliście co jest za końcem basenu? Bo ja z moim lękiem wysokości bym chyba umarła dopływając do końca ;)

  View Comment
 • O wow!!! Brak mi słów, fotki zapierają dech w piersiach. Opłaciło się trochę pokombinować. Oj, marzy mi się żeby kiedyś też zobaczyć taki basen!

  View Comment
 • Prawdziwy high life, zazdroszczę ;)

  View Comment
}
Przejdź do paska narzędzi