Uniwersytet Trzeciego Wieku

– Dziadziu… a może poszedłbyś kiedyś na Uniwersytet Trzeciego Wieku? Podobno są super wykładowcy, jest bardzo ciekawie i atmosfera taka sympatyczna.

– Że ja?! Nie będę tych dziadków niczego nauczał… ;-)

Cały mój Dziadzio. Żartobliwy, kochany, pełen energii. Nie chce iść nigdzie, ponieważ woli towarzystwo młodszych. Jednak kiedy razem z Babcią dowiedzieli się, że na Uniwersytet Trzeciego Wieku przychodzimy my, z opowieściami o Filipinach, pospieszyli czym prędzej.

Bez dwóch zdań to było jedno z naaaaajfajniejszych doświadczeń – my, jako szanowni „WYKŁADOWCY”  i starsi Państwo jako „STUDENCI”. Uczucie, które ciężko opisać – radość i duma, że mogę opowiedzieć o naszym małym doświadczeniu wśród takiego szanownego grona, trzy-cztery razy starszych od nas wiekiem, doświadczeniem, wszystkim!! STUDENCI, w bardzo licznej odsłonie zajęli wszystkie miejsca na sali, aż po same brzegi, przybyło na oko 300 osób, moi dziadkowie, którzy przyszli chwilę później znaleźli miejsce już tylko na schodach.

„Na nasz uniwersytet  zapisanych jest ponad 900 studentów. Także proszę spojrzeć na salę i od razu widzicie Państwo ilu mamy dzisiaj wagarowiczów” – tak sympatycznie opisała nam Pani Kierownik frekwencję na sali.

CAM00458

Ten wykład różnił się od wszystkich jakie znam z mojej uczelni – studenci byli do najwyższego stopnia zainteresowani, pełnie energii, z ogromną dozą sympatii i akceptacji. Pytania, wspólne śmiechy, ochy, achy, westchnięcia, okrzyki poparcia, zdziwienia towarzyszyły nam przez cały wykład.

CAM00463-2Taki pozytywny odzew, że SZOK! To było jedno z tych wystąpień, które na dłużej pozostaną w sercu. Ale cóż mi po takim pozytywnym oddźwięku, jeśli niczego przez ten czas nowego się sama nie nauczę! Do tego samego wniosku doszedł również anonimowy autor liściku, który jak to na uczelni bywa, został przekazany z rąk do rąk prosto do nas. Czyż to nie jest wspaniałe? :D :D Mam uśmiech od ucha do ucha do tej, pory, a karteczka pozostanie w naszym albumie, jak tylko uda nam się wreszcie go stworzyć!

CAM00473}
Przejdź do paska narzędzi